Hemoroidy są powszechnie spotykaną dolegliwością, występującą nawet u połowy naszego społeczeństwa. Jednak szybkie zareagowanie przy pojawieniu się pierwszych objawów choroby umożliwi jej zatrzymanie a nawet całkowite wyleczenie. W początkowym stadium bardzo skuteczne są tradycyjne domowe sposoby i odpowiednia profilaktyka, ale warto to jednak robić pod kontrolą lekarza.

Jakie macie Domowe sposoby na hemoroidy

Należy się też nastawić na dłuższe leczenie, niejednokrotnie terapia może trwać nawet kilka miesięcy. A zacząć się powinno od zmiany trybu życia, bo to właśnie on jest najczęstszą przyczyną hemoroidów. Przede wszystkim niezbędna będzie odpowiednia porcja ruchu, szczególnie jeśli praca ma siedzący charakter. Ważna jest także właściwa dieta, z dużą ilością tak potrzebnego organizmowi błonnika.

Do popularnych domowych sposobów leczenia hemoroidów zaliczają się przede wszystkim różnego rodzaju czopki, tabletki i maści. Dzięki zawartości środków przeciwbólowych ograniczają one uciążliwe pieczenie i swędzenie, a zawarte w nich wyciągi roślinne na kilka sposobów działają na tworzące się guzki. Przy swędzeniu można także stosować przemywanie wacikiem okolic odbytu, najlepiej nasączonym wyciągiem z rumianku czy kory dębu.

Możesz zamówić tanie i skuteczne leki na hemoroidy

Te same preparaty można zastosować przy nasiadówkach, które regularnie wykonywane także potrafią skutecznie zahamować rozwój choroby. W przypadku silnego bólu bardzo dobrze się sprawdzają zimne okłady z lodu lub soku z ugotowanej cebuli. Z kolei przy krwawieniu można użyć torebki z herbatą, tanina obecna w niej ma bowiem silne działanie ściągające.